Halı Sepeti yıkama tesisleri olarak işinde uzman personelimiz, halı yıkama makinalarımız, ekipmanları ve hızlı servisimizle halı yıkama sektöründe öncü bir firma olma yolunda ilerlemekteyiz. Hijyenik bir ortamı olan Halı Sepeti yıkama fabrikamız için geliştirilmiş, tam otomatik halı yıkama ve halı sıkma makineleri bulunan bir halı yıkama fabrikasıdır. Tesisimizde daha hijyen ve sağlıklı bir yıkama için sürekli kendimizi geliştirme çabasındayız.

Halı Sepeti yıkama tesislerimizde halı yıkama işlemi tek tek yapılmaktadır ve asla iki farklı müşterimize ait halılar aynı anda yıkanmamaktadır. Halı temizliği  için kullandığımız halı yıkama şampuanlarımız, özel olarak üretilmiş yüksek hijyen kalitesi taşıyan ürünlerdir.

Halılarınız evinizden alındıktan sonra karışıklığa meydan vermemek için arkalarından etiketlenir. Daha sonra halılarınız sınıflarına ayrılarak kullanılacak şampuan, ilaçlara ve yıkama tekniklerine göre ayrılır. Sınıflandırılan halılar cinslerine göre ayrı ayrı dezenfekte edilerek mayt, akar ve mikroplardan arındırılır. Akabinde halılar tam otomatik makinaya verilir. Makinalarımız 60 cm çapında 4 adet fırçalardan ve bu fırçalara ayrı ayrı kumanda eden ve fırçalardan çıkan halıyı daha köpükleri kurumadan durulayan bir sistem olarak çalışmaktadır. Fırçalar birbirinin zıt yönünde dönen bir mekanizmaya sahiptirler. Burada amaç fırçalardan biri halı ipliklerini (hav) sağa yatırarak yıkarken diğer fırça sola yatırarak yıkamakta ve derinlemesine bir temizlik sağlamaktadır.

Halılarınız yıkama işleminden geçerken direkt durulamaya girer. Şampuan atıklarından arındırılan halılarınız durulama işlemini takiben sıkma makinalarına girer. Rulo halinde sarılan halılarınız asla ve asla katlanma, kırılma gibi işlemlere maruz bırakılmadan sıkma makinalarında sıkıldıktan sonra kurutma odalarına alınır. Sıkma makinaları halılarınızı tam manasıyla kurutmaz. Sadece %90 – 95 oranında (evlerdeki çamaşır makinası gibi) suyunu çıkarır. Kurutma odalarında 2 gün havalandırılan halılarınız daha sonra kontrol ve tarama ünitesine geçer.

Tarama ve son kontrolleri yapılan halılarınız eğer temizliği onay alırsa ambalajlanarak servise hazır hale getirilir. Temiz onayı almayan halılar yeniden yıkanmak üzere en baştaki işleme geri döner.

Her halı cinsi, dokuma tekniği, kullanıldığı boya itibariyle (kök boyası, kimyasal boyalar vb.) ve iplik yapısı göz önünde bulundurularak türlerine uygun halı yıkama şampuanları kullanılarak işleme alınmaktadır. Yıkanan halıların kurutma işlemi kapalı ortamda yapılmaktadır. Kurutma işlemi tamamlanan halılar kirlenmeye ve tozlanmalarına karşı mutlaka kapalı alanda ambalajlanarak teslimata hazır duruma getirilmektedir. 

Son kontrolleri yapılan halılarınız özel olarak parfümlenir ve ambalajlanarak teslimatı yapılır. Halı Sepeti olarak kullandığımız tüm ürünler doğaya dost ve insan sağlığına zarar vermeyen kimyasallardan oluşmaktadır.