Özel dokuma halılar, tıpkı diğer ürünler gibi bakımı ve temizliği büyük özen isteyen eşyalardan birisidir. Hassas temizlik malzemeleriyle temizlenmeleri gereken bu tip halıları fabrikamızda özel bakım işlemlerinden geçirip lekelerinden arındırarak size teslim ediyoruz. Özellikle Step halıların hav(tüy) boyu diğer halıların hav(tüy) boylarından daha yüksek ve daha uzundur. Bu sebepten ötürü bu tür halılara yıkama, kurulama ve durulama gibi işlemlerde daha çok özen gösterilmelidir. Halı Sepeti halı yıkama fabrikası olarak sizi bu zahmete sokmadan uygun fiyata hızlı ve temiz şekilde halılarınızı yıkayıp evinize teslim ediyoruz.


Özel Dokuma Halılarınızı Nasıl Yıkıyoruz;

  1. Adresinize kadar gelinerek, bize teslim ettiğiniz halılar, fabrikamızda "Toz Alma Ünitesinden” geçirilerek, üzerinde bulunan tozlarından ve tüylerinden arındırılır.
  2. Tozu ve tüyleri alınan halılar, cinslerine göre (ör: deri, hasır, shaggy vb.) ayrılarak; Her halı cinsine özel halı şampuanları ile şampuanlanır.
  3. Şampuanlanan halılar tam profesyonel sistemli, halı yıkama makinelerimizde uygun ısıdaki suda detaylıca yıkanır ve şampuanlı suyundan arındırılarak durulanır.
  4. Yıkanan, hijyene ve temizliğe kavuşan halılarınız; sıkma makinelerimizde sıkılır ve tüm suyundan arındırılarak kurutmaya hazır hale gelir.
  5. Kuruyan halılarınız paketlenip teslimat için onaylanan halılar, size verilen tarihte adresinize teslim edilir.