Halı, kilim, koltuk ve perdelerinizin yıkanması ve diğer temizlik uygulamaları hakkında merak edilenler.

Halı temizliği neden profesyonel bir servistir?

Ev veya işyeri ortamında halılarınızı hijjenik, antibakteriyel ve antialerjik uygulamalarla mükemmel bir biçimde temizlemek zordur. Halılarınızın kusursuz temizliğinin uygun fiyatlarla yapılması için profesyonel halı yıkama servisi ile çalışmak akıllıcadır.

Yıkamadan sonra halılar çabuk kirlenir mi?

Halıların yıkandıktan sonra çabuk kirlendiğini söyleyen bazı müşterilerimiz olmuştur. Ancak bu durum Halı Sepeti yıkama servisinde söz konusu değildir. Halıların yıkandıktan sonra çabuk kirlenmesi bazı halı yıkama firmalarının kullandığı kalitesiz deterjanlar ve uygun olmayan yıkama ve durulama yöntemlerinden kaynaklanır.

Halı/Kilim yıkama yöntemleriniz nelerdir?

Halı yıkama yöntemimiz, bu iş için özel üretilmiş cihazlar vasıtasıyla yapılır. Bu cihazlar sırasıyla toz alma makinası, otomatik halı yıkama makinası, halı sıkma makinası ve halı paketleme makinalarıdır. Halı ve kilimler doğal ortamda kendi halinde kurutmaya bırakılır.

Koltuk yıkama hizmeti tüm lekeleri çıkarır mı?

Koltuk yıkama işlemi yerinde yapıldığından süreci baştan sona izleme imkanınız vardır. Koltuk yıkama ve leke çıkarma uygulamalarımız %99 ihtimal tüm lekeleri çıkaracaktır. Daha önce lekelere yanlış kimyasallarla müdehale edilmiş bazı lekelerde süreç zorlu olabilir. Kahve, çay, yağ lekeleri, su, yemek, çikolata, boya gibi lekelerin çıkarılma tekniklerinde tecrübemize güvenebilirsiniz.

Koltuklar nasıl yıkanır?

Koltuk tipine, leke/kirlilik durumuna ve döşeme kumaşına göre bir temizlik planı oluşturulur. Bu plan, varsa koltuk üreticinizin tavsiyeleri ile belirlenir. Temizlik personelimiz yıkama işlemini başlatmadan önce bu konuda sizlere detaylı bilgi verecektir. Koltuklar yıkandıktan sonra kusma durumu olmaması için gerekli hassasiyet ve tekniğe sahibiz.

Stor perde nasıl yıkanır?

Stor perdelerin yıkanma talimatı perdenin kalitesine göre değişebilir. Stor perdeler düz bir zeminde dikkatlice elle yıkanır, yıpratılmaz, perde kumaşının kırılmaması ve katlanmaması için özen gösterilir. Stor perdeler yılda 2 ila 4 kez yıkanabilir.